Biznes.Gazetka.EU Time is money – Czas to pieniądz. Twój, mój i nasz. Zapraszamy.
 • Lip
  25

  Jak wzbogacił się Robert Toru Kiyosaki

  Filed under: biznes, Nowinki;

  Robert Kiyosaki, Amerykanin urodzony w 1947 roku, pierwszy swój bestseller wydał w 1997 r. Była to książka Bogaty ojciec, biedny ojciec. Wyjawia w niej pozornie oczywiste stwierdzenia: bogaci ludzie uczą swe dzieci zarabiania pieniędzy, podczas gdy biedni uczą swe dzieci pracowitości. Różnica pomiędzy etosem pracy a etosem pieniądza sprawia, że jedni z pokolenia na pokolenie są bogatsi, a inni nie. Zdumiewające w tym fakcie jest jeszcze jedno: nadspodziewanie często bogacą się ludzie niedouczeni, niewykształceni, podczas gdy absolwenci wyższych uczelni ciężko pracują, ale niesłychanie rzadko osiągają bogactwo.
  Kiyosaki napisał wiele książek tzw. motywacyjnych – bez których trudno sobie wyobrazić obecnie prowadzenie jakiegokolwiek biznesu. Mało tego: pretenduje do bycia świetnym doradcą w wychowywaniu dzieci, a ostatnio wydał nawet książkę, w której namawia panie do zostania bizneswomen 🙂

  Krytycy jego teorii wykazują, że Kiyosaki nie wzbogacił się na praktykowaniu swoich teorii, ale na pisaniu o nich. Przypuszcza się również, że opowieść o bogatym ojcu jest fikcyjna (w pierwszej książce autor pisał o swoim rzeczywistym biednym ojcu i o bogatym ojcu kolegi, od którego nauczył się inwestowania i bogacenia).

  Nie zmienia to jednak faktu, że książki Kiyosaki są warte przeczytania. Choćby jako trening umysłu, ale może również jako źródło inspiracji.

  Polecam je z czystym sumieniem.

  5 150 x 1 Comment
 

1 responses to “Jak wzbogacił się Robert Toru Kiyosaki” RSS icon


Leave a reply

Finansowa.Gazetka.eu Finansowa
kursy walut,
finanse osobiste: inwestycje, podatki, oszczędzanie
Ebuki.EU
Nowość: Nauka o wzbogacaniu się
audio + e-book


Lipiec 2011
P W Ś C P S N
« Mar   Sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oglądano (od 12.VII.11)

pagerank, page rank