Jak wzbogacił się Robert Toru Kiyosaki

Robert Kiyosaki, Amerykanin urodzony w 1947 roku, pierwszy swój bestseller wydał w 1997 r. Była to książka Bogaty ojciec, biedny ojciec. Wyjawia w niej pozornie oczywiste stwierdzenia: bogaci ludzie uczą swe dzieci zarabiania pieniędzy, podczas gdy biedni uczą swe dzieci pracowitości. Różnica pomiędzy etosem pracy a etosem pieniądza sprawia, że jedni z pokolenia na pokolenie są bogatsi, a inni nie. Zdumiewające w tym fakcie jest jeszcze jedno: nadspodziewanie często bogacą się ludzie niedouczeni, niewykształceni, podczas gdy absolwenci wyższych uczelni ciężko pracują, ale niesłychanie rzadko osiągają bogactwo.
Kiyosaki napisał wiele książek tzw. motywacyjnych – bez których trudno sobie wyobrazić obecnie prowadzenie jakiegokolwiek biznesu. Mało tego: pretenduje do bycia świetnym doradcą w wychowywaniu dzieci, a ostatnio wydał nawet książkę, w której namawia panie do zostania bizneswomen 🙂

Krytycy jego teorii wykazują, że Kiyosaki nie wzbogacił się na praktykowaniu swoich teorii, ale na pisaniu o nich. Przypuszcza się również, że opowieść o bogatym ojcu jest fikcyjna (w pierwszej książce autor pisał o swoim rzeczywistym biednym ojcu i o bogatym ojcu kolegi, od którego nauczył się inwestowania i bogacenia).

Nie zmienia to jednak faktu, że książki Kiyosaki są warte przeczytania. Choćby jako trening umysłu, ale może również jako źródło inspiracji.

Polecam je z czystym sumieniem.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *