Podstawy internetowego biznesu

Zakładanie firmy nie jest zadaniem łatwym, a jeszcze — jakby dla utrudnienia, jest obciążone licznymi mitami związanymi z otwieraniem domowej firmy. Naprawdę można się w tym wszystkim pogubić.
Jedni mają pomysł i po prostu rozpoczynają działalność. Jest to dla nich łatwe.
Jednakże większości chęć założenia firmy mija, zanim jeszcze będą mieli faktyczny pomysł na biznes. Kiedy tylko zaczną się zastanawiać na rzeczywistym rozpoczęciem działalności w domu, wycofują się, pokonani przez mity sprawiające, że sukces wydaje się wręcz niemożliwy.
Jeden z największych mitów dotyczących otwierania firmy w domu dotyczy internetu. Internet otwiera wiele drzwi właścicielom prywatnych firm, ale jednocześnie sama złożoność internetu sprawia, że wielu z nich się poddaje, porzucając wszelką nadzieję na osiągnięcie sukcesu.

Niektórym się wydaje, że internet to ogromny rynek, na którym trzeba walczyć z konkurencją. A to po prostu nieprawda: istnieje mnóstwo małych, domowych firm, które świetnie sobie radzą w internecie. Trzeba tylko wiedzieć, jak założyć firmową stronę internetową. Trzeba zrozumieć podstawy marketingu i zakładania stron www. Po utworzeniu strony i zaistnieniu w sieci można zarabiać niemałe pieniądze.

Inny mit związany z zakładaniem działalności gospodarczej i dotyczący internetu to stwierdzenie, że właścicielowi firmy nikt nie pomoże. A wystarczy przecież uruchomić dowolną wyszukiwarkę i wpisać słowo „firma”, aby przekonać się, że to po prostu nieprawda. Istnieją całe sieci witryn internetowych, mające na celu pomaganie firmom internetowym w osiągnięciu sukcesu. Bez żadnych opłat udostępniają mnóstwo wiedzy, informacji i udzielają rzeczywistego wsparcia. Każdy znajdzie tam odpowiedź na większość swoich pytań, a może nawet porozmawiać z tymi, którzy już rozpoczęli własną działalność. Środowisko firm internetowych to najlepsza forma wzajemnej pomocy.

Kolejnym mitem jest stwierdzenie, jakoby marketing w sieci był niemożliwy. Oczywiście nie jest niemożliwy, chociaż dla początkującego może być trudny. Rozpoczynanie domowego biznesu on-line wymaga dokładnego zbadania marketingu internetowego. Narzędzia rynkowe wykorzystywane w internecie znacznie się różnią od stosowanych w środowisku tradycyjnym. Trzeba zrozumieć, jak nakierować ruch sieciowy do swojej witryny i jak przyciągnąć uwagę rynku docelowego. Jak już wspomniano wyżej, w internecie jest mnóstwo witryn mogących służyć pomocą w utworzeniu planu marketingowego.

Takie właśnie mity o uruchomieniu własnej działalności sprawiają, że dołączenie do internetu często wydaje się niemożliwe. Są one jednak nieprawdziwe i należy je po prostu ignorować. Rozpoczęcie każdej działalności wymaga wysiłku i poświęcenia, jednak wykorzystanie internetu otwiera ogromny rynek zbytu i stwarza dodatkowe możliwości, jakich nie mają tradycyjne firmy spoza sieci. Dlatego każdemu właścicielowi firmy otwierającemu domowy biznes opłaci się zajrzeć do internetu.


Źródło: Starting a Home Business Using the Internet; tłumaczenie własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *